Aydıntepe Mah. Sahil Bulvarı No:191 Tuzla/İSTANBUL 0(216) 392 13 15

CTP Kompozitlerin Avantajları Nelerdir?

Kompozitler korozyon uygulamalarında kullanılan geleneksel malzemelere kıyasla birçok avantaj sunar.

Korozyon Direnci: CTP kompozitler paslanmaz veya paslanamaz. Üreticiye, hemen hemen her kimyasal ve sıcaklık ortamına uzun süreli direnç sağlayan çeşitli reçine sistemleri vardır. Düzgün tasarlanmış CTP kompozit parçaları, çoğu rekabetçi malzemeye kıyasla uzun servis ömrüne ve minimum bakım kapasitesine sahiptir.

Kalıcı Dayanıklılık: Yirmi beş yıldan fazla bir süredir kimyasal üretim tesislerinde hizmet veren fiberglas kanal çalışmalarının tarihçesi vardır – haftanın yedi günü, günde yirmi dört saat boyunca zorlu kimyasal ortamlarda çalışmak. Kompozitler ne kadar sürer? Birçok durumda, elli yıldan fazla ve hala sayıyor!

Yüksek Mukavemetli: CTP (Cam Takviyeli Polimer) kompozitler yüksek mukavemetli bileşenler sağlamada çok etkilidir. CTP kompozitleri, çekme, eğilme, darbe ve basınç dayanımları dahil olmak üzere çok çeşitli mekanik özellikler sağlamak için tasarlanabilir. CTP kompozitleri izotropik değildir, fakat anizotropik değildir, bu da tasarımcının / imalatçının, nihai uygulama gerektirdikçe belirli alanlarda veya yönde kuvvetler sağlamak için yönlendirilmiş takviyeli bir laminat tasarlamasına izin verir.

Hafiflik: CTP kompozitler, korozyon uygulamalarında kullanılan malzemelerin çoğundan daha yüksek bir özgül güce sahiptir. Çoğu metalin ağırlığına göre daha fazla dayanım sağlayabilirler.

Tasarım Esnekliği: CTP kompozitleri bir tasarımcının aklına gelebilecek herhangi bir şekle dönüştürülebilir. Bir korozyon uygulaması konfigürasyonda karmaşık veya basit olabilir; büyük veya küçük; yapısal, dekoratif veya kozmetik veya her şey dahil. CTP, tasarımcıları prototipten üretime kadar yeni konseptleri denemek için hazırlar.

Yüksek Sıcaklık Servisi: Reçineler ve inert dolgu teknolojisi kullanılarak üretilen FRP kompozit parçalar, yüksek sıcaklık uygulamalarında çok iyi performans gösterir.

Termal Döngü: Büyük oranda, seçilen polimer matriksinden dolayı, CTP kompozit parçaları, olumsuz etkileri olmaksızın uzun süre boyunca 150 ° F’den fazla sıcaklık değişikliklerine maruz kalan uygulamalarda çalışır.

Boyutsal Stabilite: CTP kompozitleri, şiddetli mekanik ve çevresel stres altında bile şekil ve fonksiyonlarını korurlar. FRP kompozitleri tipik olarak termoplastiklerin viskoelastik veya “soğuk-sünme” özelliklerini göstermezler. CTP kompozitlerin verim noktası genellikle kırılma noktasıdır.

Yüksek Dielektrik Dayanım: CTP kompozitleri mükemmel elektrik yalıtım özelliklerine sahiptir ve bu da onları mevcut taşıma uygulamaları için belirgin bir seçim haline getirir.

Parça Konsolidasyonu: CTP kompozit parçaları genellikle paslanmaz çelik gibi geleneksel malzemeler için gerekli olan birçok parça ve bağlantı elemanının montajlarını değiştirmiştir.

Şekiller Şekillendirme Yeteneği: CTP kompozitleri diğer rakip malzemelere göre karmaşık şekillerde daha kolay şekillendirilebilir. Bu yetenek, tasarımcıya / imalatçıya herhangi bir şekil veya konfigürasyon oluşturma özgürlüğü verir.